První polovina maratonských závodů je za námi s nemalými úspěchy závodního týmu Training & Food!

Jsme téměř v polovině sezóny a úspěchy našeho závodního týmu i ostatních závodníků reprezentujících naše barvy jsou nad očekávání. První závod sezóny nemálo šetřil každého odvážlivce Českého poháru horských kol aneb proč nezačít poctivou porcí techniky proložené tahavými rovinatými pasážemi Prima Cupu v Hradci Králové. Naše nejmladší závodnice Adéla Šmídová dojela celkově 2. v ženách za Karlou Löffelmann, smekáme! Petra Gávelová s Janou Žídekovou dospurtovaly na 6. místě v ženách a každá tak vyhrála svoji věkovou kategorii. Tomáš Homolka, který byl na vyfoukaných pasážích často na špici, dojel ve své nabité věkové kategorii na krásném 14. místě. Tom Kozák a Michal Nýč dojeli rovněž bok po boku v čase kratším než 3h na celkovém 34. místě a 5. a 6. místě ve svých kategoriích, viditelný růst svěřenců se musí patřičně vyzdvihnout. Jakub Šmíd, který reprezentuje náš tým primárně v XCO, se popral s řadou po sobě jdoucích záležitostí – přetržený řetěz, prasklý drát a do třetice defekt, sezóna je však teprve na začátku a všichni dojeli zdraví, to je pro nás základ. Bikemaraton Beroun Kooperativy nás přivítal teplým počasím a tady se dařilo hlavně našim holkám, Adéle Šmídové a Janě Žídekové, které dojely celkově 5. a 7. v ženách a 2. a 1. ve svých věkových kategoriích. Tom Kozák vyhrál rovněž svoji věkovou kategorii. Je třeba také vyzdvihnout výbornou formu našeho Adama Kotena, který dojel na 9. místě ve své věkové kategorii. Tom Kozák si dal druhý den na vyjetí poctivé Rokycanské krpály a opět nezklamal výhrou svojí věkové kategorie! Nejméně technicky náročný závod ze série Kolo pro život Mladá Boleslav Tour Škoda auto nás prověřil po výkonové stránce a v ženách jsme se umístili na sudých místech v celkovém pořadí 4. Adéla, 6. Jana a 8. Petra, rozdíly mezi ženami však nebyly markantní, v kategoriích to pak bylo 2., 1. a 3. místo. Nejlepší umístění mezi muži měl Tom Kozák s Michalem Nýčem, kteří dojeli 44. a 45. v celkovém pořadí a Tom dosáhl na 3. místo ve své věkové kategorii. Trasu C celkově ovládl náš Jakub Šmíd v čase 1:04:33, děkujeme za vzornou reprezentaci našich barev. Další týden jsme se blýskli na plzeňském závodě AIMTEC Open Race, kde se místní favorit Tom Kozák musel vypořádat se smůlou v podobě neléčitelného defektu a závod bohužel nedojel. Michal s Petrou odstartovali až ze zadních řad, nicméně i tak dojel Michal celkově 12. a o kousek na 3. místo ve své věkové kategorii. Skvělá Jana Žídeková dojela celkově 3. v ženách a Petra Gávelová na 4. místě, Jana opět suverénně vyhrála svojí věkovou kategorii a Petře to dalo na 3. místo v kategorii ženy do 40. let. To, že se na trati nebude prášit potvrdily následující dva závody, kde jsme se poprali s dlouhými tratěmi. Na legendárním Králi Šumavy jsme měli na královské 105 km trati silné zastoupení v podobě Toma Kozáka, Tomáše Homolky, Michala Nýče, Adama Kotena a Jany Žídekové. Tady je třeba vyzdvihnout výkony všech jmenovaných, Tom a Michal dojeli v celkovém pořadí 7. a 8. a bedny v jejich kategoriích je samozřejmě neminuly, Adama bohužel provázela smůla na trati v podobě 100% průstřelu pláště, Tomáš Homolka rovněž potvrdil vynikající formu s celkově 32. místem. Jana Žídeková dojela celkově 3. v ženách jen s lehkou ztrátou na 2. místo, kterou můžeme přisoudit zdržení na samoobslužných občerstvovačkách. Petra dojela celkově 2. a Adélka 4. v ženách na 78 km trati. Jakub Šmíd doplnil celou sestavu celkovým 4. místem a 2. ve své věkové kategorii. Pódium ovládla naše týmová modrá! Sucho zkrátka nebude. Předpověď na Malevil Cup následující týden hlásila téměř 100% sobotní mordor, který se vyplnil. Klobouk dolu všem závodníkům, kteří závod dojeli. A našim závodníkům ten déšť dokonce svědčil! Tomáš byl v celkovém pořadí 28. a 1. v kat., Michal v závěsu za Tomem celkově 31. a 4. v kategorii, Adam se vyprostil ze smůly a dosvištěl na krásném 33. místě celkově a 5. v kategorii, Jana dojela na nádherném 60. místě celkově a 1. ve své kategorii. Adéla Šmídová schytala smůlu v podobě defektu na trati. 4. závod Kola pro život se startem na malebném náměstí v Hluboké nad Vltavou je jedním z rychlejších závodů a tam jsme přispěli do průběžného prvního místa v týmové KPŽ soutěži třemi bednami Tomáše Kozáka (18/2. místo v kat.), Michala (22/3. místo v kat.), Jany (77/1. místo v kat.) a Petry (78/2. v kat.). Adam dojel v závěsu za Tomem a Michalem 28/7. v kat, Tomáš Homolka dojel celkově na 70. místě. Michal si dal tenhle víkend dvoják a na nedělním poctivém závodě MTB 50 Podralsko o dojel celkově 15. a 2. v kategorii. Prima Cup Sázava nás přivítala jejím typickým teplým počasím. Michal dojel na úžasném 21. místě celkově a 6. v kategorii, Tomovi Homolkovi to také skvěle jelo, dojel na 42. místě celkově a chyběl mu jen kousek na 3. místo a zaslouženou bednu. Petra se prala s únavou a vedrem, ale i tak z toho bylo 62. místo celkově, 1. ve své kategorii a o chlup na 3. místo celkově v ženách.

S profesionální podporou našich trenérů a výživových poradců Toma Kozáka a Jany Žídekové se připravujeme na srpnové vrcholy sezóny v podobě mistrovství České republiky a Mistrovství Evropy v maratonu. Všem přejeme plno zdraví a úspěchů do druhé poloviny závodní sezóny!